Czym zajmuje się urolog?

Czym zajmuje się urolog?

Urolog, jest specjalistą zajmującym się zaburzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn, natomiast również moczowego u pań. To jeden spośród owych specjalistów, do których chodzi się niechętnie. Ze względu na charakter oraz umieszczenie dolegliwości, konsultacja u urologa dla większości chorych jest doświadczeniem dalece dokuczliwym, wstydliwym, krępującym. Z owego właśnie względu wizyty urologiczne niejednokrotnie są odkładane na ostatnią chwilę – okazuje się wtedy, iż badane dolegliwości są już w rozwiniętym stadium.

Czemu urologia jest istotna?

Zadanie układu moczowego człowieka polega przede wszystkim na prowadzeniu niewłaściwych artykułów przemiany materii z systemu. W tenże sposób usuwane są jakiekolwiek trucizny i substancje o natężeniu przewyższającym średnie zamówienie systemu. Co więcej, układ moczowy jest wprost połączony z układem płciowym – okazuje się, że w ciągu zarodka układ moczowy oraz płciowy wynikają z jednego zawiązka, w wyniku czego odpowiednio mówi się o układzie moczowo-płciowym.

Urolog – czym się zajmuje?

Głównym założeniem specjalistę urologa jest ocena oraz leczenie wszystkich dolegliwości układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz żon. Jego specjalizacją są szczególnie schorzenia męskich organów płciowych, lecz leczy również dolegliwości nerek oraz innych narządów układu moczowego u mężczyzn oraz kobiet. Urolog dziecięcy to specjalista, jaki leczy owe same zaburzenia co u dorosłych, jedynie u dzieci. Urolog (https://semperfortis.pl/poradnie/urologia/uslugi/) zajmuje się leczeniem rozmaitych dolegliwości, mniej czy bardziej niebezpiecznych.

Jakie badania realizuje urolog?

Od tego, z jakim kłopotem zgłosimy się do urologa, zależy badanie. Jeżeli odczuwamy dyskomfort w jądrze, potrzebne będzie badanie obu jąder. Przy kłopotach z prostatą potrzebne będzie badanie per rectum (PR), zatem poprzez odbyt. Polega na zbadaniu palcem ostatniego odcinka jelita grubego. By uprościć badanie oraz ograniczyć ból chorego lekarz stosuje na palec właściwy żel, wzmagający poślizg. Badanie nie należy do przyjemnych, natomiast trwa jedynie sekundę, natomiast dzięki niemu urolog jest w stanie sprawdzić stan prostaty.

Przy współpracy: https://semperfortis.pl/