Endermologia: poznajmy ją bliżej

Endermologia: poznajmy ją bliżej

Endermologia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykorzystuje podciśnienie, oddziałując w ten sposób na tkankę łączną. Doskonale sprawdza się jako pielęgnacja zarówno twarzy, jak i ciała. Przynosi wyraźną poprawę kondycji skóry.

Wskazania do zabiegu

Endermologia to zabieg, który poleca się osobom zmagającym się z nadprogramową tkanką tłuszczową, a także cellulitem. Sprawdza się też w przypadku:

– blizn;

– zwłóknień;

– rozstępów.

Zabieg pozwala na zmniejszenie wody, której zastój jest częstym problemem wielu kobiet. Na zabieg powinny zdecydować się osoby chcące wymodelować sylwetkę, ujędrnić skórę, ale również rozluźnić zbyt napięte mięśnie.

Jakie efekty daje zabieg?

Endermologia (https://cmeik.pl/portfolio-item/endermologia-alliance-lpg/) to zabieg przynoszący szerokie efekty. Przede wszystkim zapewnia odmłodzenie skóry. Zostaje ona ujędrniona, poprawia się jej elastyczność, co sprawia, że wygląda zdecydowanie młodziej. To właśnie na tym efekcie zależy większości kobiet, które decydują się na poddanie zabiegowi endermologii.

Decydując się na endermologię brzucha, pośladków i ud, można liczyć na zredukowanie tkanki tłuszczowej. Efekt odchudzający to częsty powód, dla którego kobiety udają się do gabinetu medycyny estetycznej i poddają się zabiegowi.

Zabieg stymuluje krążenie zarówno krwi, jak i limfy. W efekcie prowadzi do oczyszczenia organizmu.

Kiedy nie można skorzystać z zabiegu?

Mimo doskonałych efektów, jakie daje endermologia zabieg ten nie może być stosowany u wszystkich. Do przeciwwskazań zalicza się między innymi wszystkie uszkodzenia powierzchni skóry w miejscach, które ma objąć zabieg, a także infekcje oraz stany zapalne. Również nowotwory, a także ciąża i okres karmienia piersią powinny wpłynąć na decyzję o rezygnacji z zabiegu.

Endermologia to zabieg, który ma wszechstronne zastosowanie. Przynosi szereg korzyści, które sprawiają, że obecnie jest to jeden z bardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Efekty, które zapewnia potrafią naprawdę zaskoczyć i zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby.

https://cmeik.pl/