Osocze bogatopłytkowe – bezpieczna,dyskretna i skuteczna poprawa urody.

Osocze bogatopłytkowe – bezpieczna,dyskretna i skuteczna poprawa urody.

Zabiegi rewitalizacji skóry osoczem bogatopłytkowym od wielu lat są na pierwszym miejscu najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Wpływa na to kilka czynników.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Tak nazywa się preparat krwiopochodny, czyli specjalnie izolowane komórki osocza (komórki wzrostu i płytki krwi) izolowane z krwi własnej. Osocze bogatopłytkowe wstrzyknięte w skórę pobudza ją do regeneracji.

Bezpieczeństwo zabiegu

Terapia skóry osoczem bogatopłytkowym polega na wstrzyknięciu w skórę własnego materiału biologicznego. Z pobranej krwi w maszynie, zwanej popularnie wirówką izoluje się osocze i w takiej postaci wstrzykuje się w skórę osoby, poddającej się zabiegowi. Nie ma więc ryzyka „odrzucenia” własnego osocza lub reakcji alergicznej na nie.

Jak długo trwa zabieg?

Regeneracja skóry osoczem bogatopłytkowym trwa około godziny i nie wymaga żadnych specjalnych działań po nim. Po zabiegu można prowadzić swoje codzienne czynności bez żadnych przeciwwskazań. Nazywany jest więc zabiegiem lunchowym, tzn, że można go potraktować jak nieco dłuższą przerwę na lunch w trakcie pracy. U niektórych bardziej wrażliwych osób mogą pozostać małe siniaczki lub krwiaczki, które znakomicie dają się ukryć pod grubszą warstwą pudru lub korektorów kryjących. Drobne zasinienia znikają po kilku, około 3 dniach.

Dodatkowym walorem zabiegu jest nakłuwanie skóry, by wprowadzić je wgłąb. Samo stosowanie mikronakłuć jest jednym z czynników, pobudzających tkanki skórne do szybszej regeneracji, więc można powiedzieć, że jest to zabieg 2 w 1.Mikronakłucia plus wprowadzanie komórek regeneracyjnych jednocześnie.

Polecamy: Rowery szosowe w sklepie Mistral

Mezoterapia czy wolumeria osoczem bogatopłytkowym?

Decyzję o tym, czy osocze bogatopłytkowe należy wstrzyknąć w same głębokie zmarszczki (np.nosowo-wargowe) czy też w całą twarz (regeneracja całej skóry twarzy i spłycenie drobnych zmarszczek) zależy od stanu skóry. Warto ją skonsultować z osobą wykonującą zabieg.

Sprawdź też: Świece do masażu Ekomaluch

Efekty terapii skóry osoczem bogatopłytkowym.

Poprawa jędrności skóry, spłycenie zmarszczek oraz uzyskanie promiennego wyglądu następuje stopniowo. Ostateczny efekt pojawia się po około 4-6 miesiacach. Rysy twarzy się wygładzają, lecz nie zmieniają.  Zabieg nie pozostawia blizn (wręcz drobne blizny zanikają), skóra pozostaje jędrna i elastyczna. Jest to więc idealny zabieg dla osób, które chcą uniknąć „efektu botoksu” przy zachowaniu młodego, zadbanego wyglądu.

Ze względu na coraz większą popularność zabiegu, jego ceny systematycznie spadają, w związku z tym coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić. Zabieg warto systematycznie powtarzać co 8 miesięcy, by zachować młody stan skóry na dłużej.

Przy współpracy: https://cmeik.pl/